-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
W Żłobku Miejskim Motylkowy Świat realizujemy Program Powszechnej Dwujęzyczności - “ Dwujęzyczne Dzieci”
(Zam: 30.09.2019 r., godz. 20.48)

Podczas wrześniowych zebrań z Rodzicami w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat Koordynator Programu Powszechnej Dwujęzyczności Pan Waldemar Miksa przedstawił Rodzicom kolejny rozdział naszej wspólnej drogi ku dwujęzycznej przyszłości naszych pociech. Jak widać pełna dwujęzyczność polsko-angielska w warunkach polskiego domu jest możliwa przed trzecim rokiem życia i do realizacji tego procesu w możliwie najbardziej efektywnej formie będziemy współpracować z Rodzicami dzieci uczęszczających do żłobka.

Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo – muzyczno - ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Od maja 2014 roku w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat jest rozwijany dziecięcy, niezwykły potencjał. Poprzez wspólną zabawę, poświęcany im czas i uwagę, przyswajanie brzmienia języka, a następnie naśladowanie dźwięków oraz przy wykorzystaniu specjalnie skomponowanych piosenek oraz gier, a więc poprzez naturalną zabawę zostaje podarowana dzieciom dwujęzyczność. Po co? Aby dać im więcej szans i możliwości na przyszłość.

Z badań wynika, że dziecko równolegle może przyswajać dwa lub nawet trzy języki. Dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Należy pamiętać, że na tym etapie rozwoju dzieci utrwalają wiedzę
i umiejętności niesłychanie szybko. Dziecko bilingwalne (dwujęzyczne) ma znacznie lepiej rozwiniętą umiejętność koncentracji uwagi, lepszą jej podzielność, pogłębioną wrażliwość kulturowa i społeczną. Dwujęzyczność rozwija również zdolności analityczne i empatyczne. Idąc za tym, osiąga lepsze wyniki w nauce, a więc dorosły człowiek dwujęzyczny zwykle wyróżnia się wyższą pozycją społeczną i materialną.


Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy ŚwiatDwujęzyczne Dzieci - zabawa ŻABEK

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 30.09.2019 r., godz. 20.48
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 02.10.2019 r., godz. 00.09
Liczba odwiedzin: 241