-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Legionowo: Żłobek Miejski Motylkowy Świat – Sztab akcji Nr 48 Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"
(Zam: 05.01.2020 r., godz. 23.31)

W Żłobku Miejskim Motylkowy Świat w Legionowie zorganizowana została Ogólnopolska Akcja Polskiego Radia Lublin S.A. oraz lubelskiego oddziału Polskiej Telewizji S.A. pod hasłem "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

Od 14 lat pomagamy naszym dzieciom uczęszczającym do żłobka i nie tylko. W tym roku po raz trzeci włączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W Żłobku Miejskim Motylkowy Świat mieścił się Sztab Akcji nr 48. Wolontariuszami Akcji byli rodzice z Rady Rodziców, Panie z Grupy Otwarte Serca oraz pracownicy.
W ramach przedsięwzięcia pomogliśmy 44 rodzinom z dziećmi uczęszczającymi do Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat oraz 8 rodzinom z małymi dziećmi zgłoszonymi przez Wolontariat Legionowski oraz naszych rodziców, którzy w swoim środowisku zauważyli takie rodziny. Przekazaliśmy: odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości, słodycze oraz m.in. żywność długoterminową i przedmioty gospodarstwa domowego. To wszystko trafiło do rodzin, którym jest trochę trudniej, trochę ciężej.

Analizując wieloletnie działania placówki ukierunkowane na radosny, szczęśliwy, bezpieczny rozwój i pobyt dziecka, pragnęłam aby w naszym żłobku wszystkie dzieci były szczęśliwe. Aby żadnemu dziecku nic nie brakowało. Aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w każdej Rodzinie z wiarą w drugiego człowieka. Dzielenie się sobą, swoją miłością, swoim otwartym sercem przyniosło radość nie tylko biorącym, ale również dającym i niosącym pomoc.
Podzieliliśmy się sobą, swoją miłością, swoim otwartym sercem.
Razem mogliśmy więcej.
Obdarowaliśmy wszystkie potrzebujące rodziny na Święta Bożego Narodzenia, które są tylko raz w roku.

Dnia 2 stycznia 2020 roku, przekazaliśmy ubranka niemowlęce oraz odzież damską, których mieliśmy w nadmiarze dla Wolontariatu Legionowskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy z racji swojej działalności przekazali swoim podopiecznym.
Z serca dziękuję Wszystkim Rodzicom, pracownikom, przyjaciołom żłobka za przekazane dary, ubranka, zabawki, książeczki i artykuły żywnościowe. Dziękuję wszystkim anonimowym Aniołkom, które bezimiennie pozostawiały dar swojego serca w pudełkach przed grupami dziecięcymi. Dziękuję Radzie Rodziców za papierowe Aniołki i bombki z życzeniami i podziękowaniami, które rozweselały szafki dziecięce.
Dziękuję Paniom z Grupy Otwarte Serca, które wspierają każdą działalność charytatywną żłobka.

Dziękuję Małgosi Luzak i Mieszkańcom Wspólnoty Mieszkaniowej ul: Słowackiego 37/39.
Dziękuję Pani Kindze Klejment, Pani Katarzynie Suchanowskiej i Natalii Tomzik oraz Paniom ze Strefy Silnych Kobiet w Legionowie.
Dziękuję Pani Ewie Bartoszek i Kołu Gospodyń Wiejskich z Coniewa, które zorganizowały w swoim środowisku zbiórkę i dostarczyły dary do żłobka.
Dziękuję najmłodszym wolontariuszom – DZIECIOM.
Dziękuję pracownikom za pomoc i wsparcie przy sprawnym przeprowadzeniu akcji
i wydawaniu darów. Dziękuję za współpracę.

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat
Szef Sztabu Nr 48
Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 05.01.2020 r., godz. 23.31
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 05.01.2020 r., godz. 23.31
Liczba odwiedzin: 102