-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail: bajami@interia.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
„ZDROWA STÓPKA” - Bezpłatne badanie stóp dzieci
(Zam: 10.09.2014 r., godz. 23.42)

Szanowni Rodzice, W trosce o prawidłową postawę naszych maluszków w Żłobku Miejskim po raz kolejny zostało zorganizowane bezpłatne badanie stóp dzieci. W ramach programu „Zdrowa stópka" i dzięki współpracy z Salonem Rehabilitacyjno - Ortopedycznym ACHILLES przeprowadzono badanie stóp dzieci pod kontem wczesnego wykrycia wad stóp i szybkiej ich korekcji.

Fizjoterapeuta z Firmy ACHILLES na specjalistycznym urządzeniu – podoskopie, wykonywał badania stóp. Podczas badania dziecka, Rodzice otrzymali fachową poradę z pełną informacją postępowania oraz możliwością zakupu wkładek lub bucików ortopedycznych. Badanie stóp naszych najmłodszych spotkało się z ogromnym zainteresowaniem Rodziców. Podczas jednodniowego pobytu w żłobku w dniu 9 września 2014 roku przebadanych zostało 43 dzieci. Część Rodziców usłyszała, że ich dziecko nie wymaga korekty, natomiast większość dzieci kwalifikowała się do dalszej diagnostyki (zalecono wkładki lub buciki ortopedyczne).
W związku z dużym zainteresowaniem Rodziców skorzystania z takiej formy badania dzieci, będzie zorganizowany drugi dzień „Zdrowej stópki”, aby zbadać te dzieci, które nie miały możliwości wykonać badania w dniu 9 września. Informacje o terminie będą podane wkrótce.

- Wady stóp mogą prowadzić do rozwoju poważnych nieprawidłowości postawy. Jednak w początkowym stadium stosunkowo łatwo jest zatrzymać ich rozwój. Podczas badania można dowiedzieć się czy u dziecka występuje nieprawidłowość oraz jak należy ją leczyć. Wczesna reakcja jest o tyle ważna, że nieleczone wady mogą prowadzić w późniejszym życiu do tak poważnych dysfunkcji jak skolioza, artroza, dyskopatia czy zwyrodnienia stawów biodrowych - poinformował Rodziców fizjoterapeuta Jakub Małecki.
Barbara Mierzejewska
Dyrektor Żłobka Miejskiego

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 10.09.2014 r., godz. 23.42
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 10.09.2014 r., godz. 23.42
Liczba odwiedzin: 566