-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail: bajami@interia.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Dla rodziców

Być dobrym tatą

-
Wersja do drukudruk
Być dobrym tatą

Bycie dobrym tatą nie jest takie trudne
Niezależnie od tego, czy tata wychowuje córeczkę czy synka, powinien pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które pomogą mu dobrze i z radością wypełnić powierzoną mu rolę.
1. Szanuj mamę swoich dzieci
Dzieci jak gąbki chłoną atmosferę, jaka panuje pomiędzy rodzicami. Jedną z najlepszych rzeczy jaką
tata może zrobić dla swoich dzieci, to szanować ich mamę.
2. Dawaj dzieciom swój czas (codziennie)
Nie ilość, ale jakość ma znaczenie - sprawdza się to również w tym przypadku. Dla dzieci nie jest najważniejsze ile czasu im poświęcasz, ale jak go razem spędzacie. Pamiętaj, że czas biegnie szybko i tego co stracisz z kontaktów z dzieckiem teraz, nie odrobisz w przyszłości.
3. Bądź autorytetem
Pracuj na autorytet od samego początku. Nie stracisz w oczach dziecka, jeżeli będziesz przyznawał się do pomyłki i używał słowa przepraszam. Stracisz autorytet, kreując się na człowieka nieomylnego, który nie potrafi przyznać się do błędu.
4. Wymagaj
Pobłażanie we wszystkim nie jest dobrą metodą. Postawienie jasnych granic pomaga dziecku prawidłowo się rozwijać i budzi zaufanie oraz szacunek.
5. Bądź wzorem i nauczycielem
Tata jest dla swojego dziecka matrycą, która wyznacza normy i zasady. Nie chodzi tylko o to co mówisz, ale głównie o to, co robisz i jakie wyznajesz wartości. To Ty uczysz swoje dziecko różnicy pomiędzy dobrem, a złem.
6. Uczestnicz w codziennym życiu dziecka
Spędzanie razem czasu nie musi od razu oznaczać wyprawy na kraniec świata. Zjedz z dzieckiem wspólny posiłek, przeczytaj bajkę, odbierz ze żłobka czy przedszkola.
7. Kochaj
To zasada oczywista dla każdego taty, nie zapomnij tylko swojego uczucia okazywać dziecku, nie zakładaj z góry: że przecież ono to wie.
8. Tatą będziesz do końca życia
Rola taty nigdy się nie kończy. Nawet jeżeli dzieci dorastają i rozwijają skrzydła, Twoją rolą może być szerokie otwarcie przed nimi „okna".


Aneta Barta
publicystka


 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 23.06.2014 r., godz. 08.07
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 23.06.2014 r., godz. 08.07
Liczba odwiedzin: 557