-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail: bajami@interia.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Nasz żłobek

O nas

-
Wersja do drukudruk
O nas


Kierując się dobrem dziecka, jego bezpieczeństwem, prawidłowym rozwojem psychofizycznym staramy się stworzyć jak najlepsze warunki oraz atmosferę do zaspokojenia najważniejszych potrzeb psychicznych oraz rozwojowych dziecka. Z uwagi na to w Żłobku Miejskim zatrudniona jest profesjonalna i wykwalifikowana kadra osób sprawujących codzienną opiekę nad maluchami.

Największą jej grupę stanowią pielęgniarki i opiekunowie dziecięcy posiadający specjalistyczną wiedzą na temat pielęgnacji, opieki, zabawy, wychowania. Dbają one o bezpieczeństwo, pielęgnację, wspaniałą atmosferę, a przede wszystkim o różnorodnie spędzony czas zabawy. Zwracają szczególną uwagę na to, aby nasze dzieci w ciągu dnia doświadczały wielu wyjątkowych przeżyć sensorycznych, motorycznych, edukacyjnych, społeczno-emocjonalnych, które stymulują globalny rozwój dziecka.

Nad codzienną opieką zdrowotną, higieniczną, żywieniową czuwa pielęgniarka. Prowadzi dokumentację dzieci w sprawach chorób, pomiarów antropometrycznych, nadzoruje sposób podawania i przyrządzania posiłków, ze szczególną dbałością o diety dla maluszków.

Nad prawidłowym rozwojem dziecka czuwa psycholog obecny w naszym żłobku w wyznaczonych dniach tygodnia. Dba on o harmonijny rozwój i stymulację sfer fizycznej, poznawczej, intelektualnej, społecznej, emocjonalnej. Prowadzi systematyczne konsultacje z rodzicami dotyczące funkcjonowania dziecka w grupie rówieśniczej oraz trudności rozwojowych i pojawiających się zaburzeń zachowania.

Z uwagi na duże potrzeby aktywności ruchowej naszych maluchów, spontaniczne reakcje na muzykę, chęć podskakiwania w rytm piosenek, nasz żłobek zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli muzyki. Zajęcia odbywają się na grupach III, IV, VI, VII raz w tygodniu. Są one wspaniałą okazją do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, poczucia własnego ciała, ekspresji mimicznej, analizatora słuchowego.


Współpracujemy z pedagogiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, który prowadzi zajęcia w siedzibie żłobka, dając wsparcie dziecku. Z uwagi na spore zainteresowanie rodziców językami obcymi realizujemy Program Dwujęzyczne Dzieci oraz Program Musical Babies.

Naszym zadaniem jest wychowanie dziecka poprzez zabawę, która uczy dawać, brać, dzielić się, współpracować i podporządkowywać swoją osobowość grupie.

Jesteśmy po to, aby dbać o wszechstronny i reatywny rozwój wychowanków i stanowić fachową pomoc dla rodziców. W otoczeniu kolorowych, mądrych i bezpiecznych zabawek oraz wykwalifikowanych opiekunek dziecko wspólnie z rówieśnikami doświadcza, eksperymentuje i usamodzielnia się.

Naszym celem jest doskonalenie umiejętności oraz rozwijanie talentów naszych Maluchów. Bogaty program zajęć, skonstruowany jest tak, by przez zabawę kształtować najważniejsze kompetencje niezbędne do płynnego wejście Dziecka w życie.

Jesteśmy żłobkiem dla wszystkich i wszyscy możemy go współtworzyć, a naszym celem jest dobro wszystkich dzieci.

Każde dziecko jest wyjątkowe i czerpie niepowtarzalną radość z poznawania świata, a my mamy przyjemność mu w tym pomagać. Poczucie ciepła i bezpieczeństwa dla maluszków jest sprawą najważniejszą. Chcemy aby nasza żłobkowa kraina była dokładnie dostosowana, wyposażona i zaaranżowana z myślą o maluszkach tak, aby zapewnić im radość ze spędzania u nas czasu.

Barbara Mierzejewska
Dyrektor Żłobka Miejskiego

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 16.01.2016 r., godz. 20.14
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 16.01.2016 r., godz. 20.14
Liczba odwiedzin: 1078