-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Dla rodziców

Certyfikat CHRONIMY DZIECI

-
Wersja do drukudruk
Certyfikat CHRONIMY DZIECI

Drodzy Rodzice,

Z radością pragnę Państwa poinformować, że Żłobek Miejski Motylkowy Świat w Legionowie uzyskał w tym roku kolejny certyfikat potwierdzający podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci przebywających w żłobku.

Żłobek Miejski w 2016 włączył się do programu CHRONIMY DZIECI, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Program adresowany jest do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych i innych instytucji, działających na rzecz Dzieci.
Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji.

Z przyjemnością informuję, że Żłobek Miejski w 2016 roku jako pierwsza placówka w powiecie legionowskim otrzymała Certyfikat „ Chronimy dzieci” .

Celem programu jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec Dzieci poprzez wprowadzenie Standardów Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem. Realizacja programu uwzględnia również dostarczenie Dzieciom wiedzy na temat unikania zagrożeń oraz możliwości uzyskania pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych.
Otrzymanie certyfikatu "Chronimy Dzieci" potwierdza że:

- Placówka ustanowiła i wprowadziła w życie Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem i zapewnienia im bezpieczeństwa.
- Placówka monitoruje swoich pracowników w celu zapobiegania krzywdzeniu dzieci.
- Placówka zapewnia swoim pracownikom edukację w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem i pomocy dzieciom w sytuacjach zagrożenia.
- Placówka oferuje rodzicom/opiekunom edukację w zakresie wychowania dzieci bez przemocy oraz ochrony ich przed przemocą i wykorzystywaniem.
- Placówka monitoruje i okresowo weryfikuje zgodność prowadzonych działań z przyjętymi zasadami ochrony dzieci.
Dołożymy wszelkich starań, aby standardy pracy oraz opieki nad dziećmi, wprowadzone i realizowane na wysokim poziomie, jeszcze bardziej podnosić i rozwijać.
Bezpieczeństwo dzieci, powierzonych naszej opiece, pielęgnacji i edukacji jest dla nas najważniejsze!
Barbara Mierzejewska

Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 12.02.2017 r., godz. 18.44
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 12.02.2017 r., godz. 18.44
Liczba odwiedzin: 481