-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail: bajami@interia.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek
Strona Główna

Informacje

Witamy w kolejnym bardzo ciekawym i wspaniałym roku żłobkowym

-
Wersja do drukudruk
Witamy w kolejnym bardzo ciekawym i wspaniałym roku żłobkowym


Wrzesień jest miesiącem adaptacyjnym, podczas którego poznajemy siebie nawzajem. Panie poznają dzieci, ich imiona, przyzwyczajenia, nawyki. Dla maluchów jest to szczególnie trudny czas, wchodząc w nowe otoczenie poznają wiele obcych sobie osób. Po raz pierwszy muszą się rozstać z domem oraz ukochanymi osobami. Pierwszym dniom w żłobku na pewno towarzyszyć będą silne emocje. Najważniejsza jest jednak cierpliwość, zaufanie, pogodne nastawienie i wytrwałość. Po tym trudnym i wymagającym okresie adaptacji na pewno nadejdzie czas beztroskiej zabawy i radosnego uśmiechu.
Adaptacja oznacza przystosowanie do nowych warunków, poradzenie sobie, zgodę na zmianę. Adaptacja dotyczy przede wszystkim Rodziców, ponieważ małe dziecko naśladuje i uczy się od nich. To istotny element wychowania. I nawet, gdy jeszcze nie umie mówić, mało rozumie obserwuje rodziców i powtarza ich zachowania, gesty, miny, odczytuje mowę ich ciała i naśladuje ją. Wasz syn, Wasza córeczka dobrze Was znają i trafnie rozpoznają Wasze nastroje. Dlatego, jeśli płaczesz, ono będzie także płakać. Jeśli w Tobie jest napięcie, Twoje dziecko nie będzie spokojne. Zanim pomyślisz o adaptacji dziecka pomyśl o swojej adaptacji i o swoich emocjach. To jest przede wszystkim Twój problem i Twoje zadanie. Wasze dziecko idzie do żłobka, by miało kontakt z innymi maluchami, by się rozwijało, uspołeczniało, przygotowywało do kolejnego, przedszkolnego etapu edukacji.
Powodzenia, Drodzy Państwo.
Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 22.08.2018 r., godz. 00.31
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 22.08.2018 r., godz. 10.34
Liczba odwiedzin: 126