-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Informacje

Magiczny dywan

-
Wersja do drukudruk
Magiczny dywan
Szanowni Państwo, z radością informuję Państwa, że prowadzone zajęcia w żłobku są wzbogacone o multimedialną pomoc edukacyjną – interaktywną podłogę Magiczny Dywan.

MAGICZNY DYWAN
Multimedialna pomoc edukacyjna

Rozwija u dzieci:
- zdolność skupiania uwagi
- koncentrację wzrokowo-ruchową
- umiejętność poprawnego wykonywania instrukcji
- orientację przestrzenną
- umiejętność wyrażania pozytywnych emocji
- motorykę dużą
Dodatkowo pełni funkcję odprężająco-relaksującą.

MAGICZNY DYWAN WSPIERA TWORZENIE ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH, W TYM NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO, JAK RÓWNIEŻ ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH NAUCZYCIELI. Skupia uwagę uczestników zabawy poprzez wyświetlanie (dzięki zainstalowanemu w Magicznym Dywanie rzutniku) obrazów.

Szybko zmienia aranżację miejsca: w staw pełen kamieni, ścieżkę z liśćmi, boisko piłkarskie czy śnieżną zaspę. Pozwala na płynne przejście od stymulowania zmysłów odgłosami wody, szumu wiatru czy pękania balonów do angażowania ruchu całego ciała - wielozmysłowe oddziaływanie. Niezależnie od wieku i ilości dzieci dywan daje możliwości wspaniałej, aktywnej zabawy w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Jeżeli dzieci jest więcej, dzielimy je na grupy uczestników i obserwatorów oraz ustalamy warunki zmian. Smok Bambik jest przewodnikiem, który instruuje uczestników na czym będzie polegała zabawa w wersji podstawowej.
Doskonali działania w danym obszarze czasu – pomaga w samodoskonaleniu.

Włącza do zabawy dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, stwarza warunki do uczestnictwa w zabawie dzieciom niepełnosprawnym ruchowo.Uczy zasad zdrowej rywalizacji.

Zapraszam Państwa do galerii, w celu zobaczenia kilku pierwszych zajęć naszych maluszków, podczas których mieliśmy okazję cieszyć się razem z waszymi dziećmi. To wielka prawda: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Z ciepłym pozdrowieniem

Barbara Mierzejewska

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 05.10.2018 r., godz. 04.57
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 05.10.2018 r., godz. 04.57
Liczba odwiedzin: 313