-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail: bajami@interia.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Zdrowo jemy ...

Samodzielne śniadanka

-
Wersja do drukudruk
Samodzielne śniadanka

Drodzy Rodzice,

Informuję Państwa, że od 5 marca 2019 roku, w każdą środę na innej grupie dziecięcej odbywają się samodzielne śniadanka dla dzieci.
Okres żłobkowo - przedszkolny to czas, kiedy dzieci intensywnie rozwijają się fizycznie i umysłowo. Prawidłowe żywienie dostarcza wszystkich niezbędnych składników do tego, aby dzieci rosły zdrowo i miały dużo energii. Może również korzystnie wpływać na ich zachowanie – poprawić zdolność zapamiętywania, zwiększyć koncentrację, czy polepszyć nastrój.

Dzieciństwo jest idealnym czasem na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, które będą procentować przez całe późniejsze życie. Poprzez odpowiednio prowadzoną edukację w formie pogadanek, zabaw i zadań praktycznych zachęcamy dzieci do dokonywania zdrowych wyborów żywieniowych i pokazujemy im, że to co zdrowe może być też smaczne.
Maluchy poznają świat przez zabawę. Dlatego nasze zajęcia są ciekawe i atrakcyjne dla dzieci. Proponujemy maluchom aktywności, które rozwijają umiejętności oceny sensorycznej jedzenia, uważnego spożywania potraw, entuzjazmem do odkrywania jedzenia. Zajęcia krok po kroku oswajają maluchy z różnymi produktami, które czasami są dla nich nieznane a przez to przerażające. Dzieci uczą się i ćwiczą podstawowe umiejętności przygotowywania kanapek. Dzięki temu świetnie poradzą sobie w domku przy stole. Rozmowy o odżywianiu, wspólne przygotowanie koktajli, deserów i ich jedzenie ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić je do poznawania nowych produktów i smaków.
W ramach samodzielnych śniadanek dzieci:
• poznają zasady prawidłowego odżywiania
• odkrywają różnorodne, pełne świeżości i smaku produkty
• uczą się uważnego i samodzielnego jedzenia, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów
• ćwiczą umiejętności przygotowywania potraw
• rozwijają swoje słownictwo kulinarne
• uczą się czego należy jeść najwięcej, czego mniej, a jakich produktów unikać

Z ciepłym pozdrowieniem

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy ŚwiatDrugie samodzielne śniadanko w grupie ŻABEKDrugie samodzielne śniadanko w grupie MOTYLKÓWSamodzielne śniadanko w grupie BIEDRONECZEK

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 14.04.2019 r., godz. 13.43
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 14.04.2019 r., godz. 13.43
Liczba odwiedzin: 111