-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Dla rodziców

Rodzinne uroczystości w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat

-
Wersja do drukudruk
Rodzinne uroczystości w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat
Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat w Legionowie organizowany jest Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Święto Rodziny .


Każdy człowiek niezależnie od wieku potrzebuje miłości. Miłość daje nam bowiem poczucie bezpieczeństwa, spokój i komfort psychiczny. Dlatego też uczucie to jest tak szczególnie ważne w życiu młodego człowieka. Daje bowiem dziecku beztroskę i możliwość prawidłowego kształtowania swojej osobowości. Miejscem, które powinno dostarczać dzieciom tego uczucia jest dom. To właśnie w rodzinnym gronie spędzają pierwsze lata swojego życia. Tutaj kształtuje się ich osobowość, ich spojrzenie na świat, dlatego tak ważne są relacje, jakie panują pomiędzy bliskimi im osobami. I właśnie dlatego najważniejszym uczuciem łączącym rodzinę powinna być miłość. To właśnie ta miłość domowego ogniska daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że dom rodzinny staje się miejscem do którego zawsze niezależnie od wieku pragniemy powrócić. Tutaj bowiem zgromadzone są nasze najpiękniejsze wspomnienia, tutaj znajdują się najbliższe naszemu sercu osoby. Osoby, które tworzą naszą rodzinę.


Dzieci łączy z członkami rodziny nie tylko pokrewieństwo i miłość ale także poczucie więzi, wspólne tradycje i przeżycia jak również klimat, który tworzy każdy jej członek. I to właśnie te wszystkie uczucia i relacje wiążące ze sobą te bliskie osoby tworzą prawdziwy dom. Dom, który odgrywa szczególną rolę w życiu każdego człowieka. To tutaj kształtują się ich postawy i ich stosunek do świata wartości. To właśnie tutaj uczą się jak dokonywać właściwych wyborów i racjonalnie działać.

Dzieciństwo pełne miłości pozwala przeżyć szczęśliwie życie. To miłość daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że dom staje się oazą spokoju. A tylko w takim domu mogą nabyć najbardziej wartościową wiedzę, która będzie ich kierować w dorosłym życiu. Dom to bowiem rodzina, dzieciństwo, miłość, bezpieczeństwo, to część naszego życia. Cząstkę tego miejsca będą dzieci nieść ze sobą przez całe nasze życie.

Dlatego każdy rodzic, każda osoba wychowująca młodego człowieka powinna pamiętać, że dziecko jest najlepszym obserwatorem, że niejednokrotnie dostrzega ono to co dla dorosłej osoby może wydawać się niedostrzegalne. Dlatego w każdym momencie, w każdej sytuacji należy dawać mu właściwy przykład. Bowiem to właśnie te codzienne sytuacje często tak niepozorne, że aż niezauważalne uczą najwięcej. Kształtują młodą postać i dostarczają jej ogromnej wiedzy. Wiedzy wyjątkowej
i niepowtarzalnej, wiedzy, której nikt, nigdy nie zdoła jej już przekazać. Dlatego właśnie rola domu, rola rodziny jest tak szczególna i drogocenna. Kształtuje ona bowiem w nas to co w życiu najważniejsze. Charakter, osobowość, poczucie własnej wartości. Ukazuje nam jak kochać, szanować i poznawać świat i wyraziście wpływa na nasze dorosłe życie. Jest to wiedza, której nie przekaże nam żaden inny człowiek i której nie dostarczą nam żadne książki. Nikt nie jest bowiem w stanie zastąpić nam domu, rodziny i prawdziwego beztroskiego dzieciństwa.

Mama, Tata, Babcia, Dziadek, Rodzeństwo – to dziecka najbliższa Rodzina.

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat


 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 21.05.2019 r., godz. 08.49
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 21.05.2019 r., godz. 08.49
Liczba odwiedzin: 254