-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Edukacja w żłobku

Co bawi trzylatka?

-
Wersja do drukudruk
Co bawi trzylatka?
Nie trzeba markowych, drogich zabawek, żeby Twoje dziecko świetnie się bawiło. Trzylatek lubi ruch, taniec, chętnie słucha opowieści o kosmosie czy zwyczajach zwierząt. Zabawy trzylatka są bardzo różnorodne i coraz ciekawsze.


Zabawy trzylatka

Trzyletni maluszek interesuje się niemal wszystkim. Na spacerze bada za pomocą lupy życie mrówek, a wieczorem chętnie wysłucha bajki o kosmosie. Z ochotą pomoże mamie piec ciasteczka, a tacie przykręcić półkę. Jego ciekawość i chęć poznawania nowych rzeczy nie ma ograniczeń.<

Pokochajcie czytanie

Wspólne czytanie rozwija wyobraźnię, wrażliwość oraz zdolności językowe dziecka. Pomaga także budować więź z maluszkiem. Odpowiednio dobrane bajki terapeutyczne pomogą Wam pokonać niejeden problem (np. lęk przed wizytą u dentysty czy przed ciemnościami). Nie ograniczajcie się do Kubusia Puchatka czy Dzwoneczka. Istnieje wiele innych książeczek, które bawią i są ciekawym źródłem informacji o świecie. 

Teatrzyk zamiast kina

Wybieraj rozrywki odpowiednie dla dziecka. Twój maluszek raczej nie powinien oglądać półtoragodzinnych kreskówek z dowcipami dla dorosłych. Za to z pewnością będzie świetnie się bawił na spektaklu dla dzieci.

Zabawy w lepianki

Lepienie z gliny czy plasteliny to okazja do ćwiczenia sprawności rączek. Wybierzcie się razem do pracowni ceramicznej. To będzie przygoda dla całej rodziny, a Wasze dzieła wypalone w „piecu” będą wspaniałą pamiątką!

Po prostu tańcz!

Zajęcia rytmiczno-taneczne rozwijają poczucie rytmu i zamiłowanie do muzyki. Będą też dobrym wprowadzeniem do nauki gry na instrumencie. Zwykle zajęcia tego rodzaju są łączone także z pracami plastycznymi. Dzieci rysują, słuchając muzyki i kształcą „wyobraźnię muzyczną”. Ucząc się nowych piosenek, ćwiczą pamięć i zdolności językowe.
Jeśli w Twojej okolicy takie zajęcia są niedostępne – pamiętaj, że wspaniałe zajęcia można zorganizować dziecku w domu. Na przykład zapraszając do zabawy inne mamy
i rówieśników Twojego maluszka.

Czy wiesz, że…

Dzieci, które uczą się gry na instrumencie, lepiej radzą sobie z nauką i lepiej kontrolują emocje.


 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 07.04.2013 r., godz. 14.22
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 07.04.2013 r., godz. 14.23
Liczba odwiedzin: 886