-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Zdrowo jemy ...

Scenariusz do Konkursu Od żłobka to wiemy- zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

-
Wersja do drukudruk
Scenariusz do Konkursu Od żłobka to wiemy- zdrowo jemy, zdrowo rośniemy
Mali kierowcy – zajęcia ruchowe wzmacniające mięśnie posturalne

Każde dziecko lubi siedzieć za kierownicą samochodu. Nasze Motylki również, chwyciły swoje krążki i jeździły po sali, ale na ich drodze pojawił się sygnalizator świetlny, dlatego czasem musiały przystanąć. Po tak brawurowej jeździe dzieci położyły się na podłodze i ochoczo kręciły karuzelę na swoich brzuszkach. A wiadomo kierowcy powinni być mili więc raźnie wkładały na głowę „kapelusze” pozdrawiając się nawzajem. Ale cóż to? - nasze brzuszki zrobiły się głodne, więc dzieci pokazywały jak należy nakryć stoliczek do podania jedzenia. Na zakończenie ćwiczeń spacerowały sobie po sali z „kapeluszami” na głowie z uśmiechem dziękując za wspólną zabawę.


Celem przeprowadzonych zajęć z krążkami jest wzmocnienie mięśni posturalnych, odpowiedzialnych za prawidłową postawę. Systematyczne powtarzanie ćwiczeń ma na celu wzmocnienie mięśni i nawyk prawidłowej postawy.

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 11.05.2013 r., godz. 09.25
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 06.06.2013 r., godz. 21.16
Liczba odwiedzin: 806