-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Dla rodziców

DZIECKO NA DRODZE- RADY DLA DOROSŁYCH

-
Wersja do drukudruk
DZIECKO NA DRODZE- RADY DLA DOROSŁYCH


- Niezależnie od tego, czy siedzę z przodu, czy z tyłu, zawsze zapinam pasy, nawet na krótkich trasach, tak aby ten mój nawyk stanowił dla dzieci przykład i wywoływał u nich taką samą potrzebę zabezpieczenia .

- Nigdy nie sadzam dziecka z przodu, ani na kolanach dorosłego, gdyż w przypadku zderzenia, gwałtownego hamowania, uderza w przednią szybę lub tablicę rozdzielczą.

- Ubieram dzieci tak, aby były dobrze widoczne na drodze(elementy odblaskowe, jasne ubrania nawet w ciągu dnia).

- Dziecko nie jest małym dorosłym. Nie ma ani odruchów dorosłego, ani nie rozumie tak jak on.

- Zachowania dziecka są nie do przewidzenia , dlatego wyobrażam sobie jakie mogą być reakcje dzieci i zwalniam na ich widok - MAŁE DZIECKO - DUŻE NIEBEZPIECZEŃSTWO.

- Dziecko jest często ofiarą swojego wąskiego pola widzenia i swojej wyobraźni oraz złego przykładu ze strony innych, dlatego pamiętaj o odwracaniu głowy w lewo i prawo przed przejściem przez jezdnię, aby nakłonić dzieci do robienia tego samego.

- Dziecko nie wie, że na drodze trzeba być widocznym- naucz dzieci, jak należy wychodzić spomiędzy zaparkowanych samochodów. Dzieci przekonują się wówczas, że ze względu na swój wzrost niewiele widzą i są zasłonięte przez samochody. Kierowcy mogą ich nie zauważyć

- Dziecko, które biegnie, spieszy się lub jest zaniepokojone widzi tylko to, co przed nim, tak jakby miało klapki na oczach- radzę dzieciom, by bawiły się na podwórku lub innej zamkniętej przestrzeni a nie na ulicy.

- Nigdy nie mówię dzieciom” szybko przechodź”, „pośpiesz się”, aby nie nabrały przekonania, że przez ulicę należy przebiegać.

- Nigdy nie powierzam dzieciom, które mają mniej niż 14 lat opieki nad zwierzęciem na ulicy.

Zofia Wiśniewska

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 19.02.2014 r., godz. 15.12
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 19.02.2014 r., godz. 15.12
Liczba odwiedzin: 681